Szukaj
    Ekonomia to w aktualnych czasach wyjątkowo ważna dziedzina, jaka rozwija w wyjątkowo dużym stopniu wszelkie podmioty biznesu, gospodarki, a więc i finansów. Jest to dziedzina w stosunku do jakiej ciągle wykonywane są różnorakie działania, które mają za zadanie spowodować, aby w poszczególnym kraju, regionie, sytuacja ekonomiczna ulegała ciągłej poprawie i rozwojowi, który stworzy możliwość rozwijać zarówno dział gospodarczy, przemysłowy, jak także ogólnie lokalny czy ogólnokrajowy biznes, jaki daje zyski finansowe jednostce i ogółowi. Jest to dziedzina, do której wlicza się również biznes i finanse, bo tak naprawdę tymi podmiotami ekonomia steruje w niezwykle dużym stopniu i to od niej w przypadku takiego typu podmiotów zależy, jak będzie przedstawiać się sytuacja w danym okresie. Jest to aktualnie dziedzina, jaka cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że każdego roku zwiększa się liczba osób, jaka chce uczyć się elementów ekonomi, czy również biznesu i finansów, by w przyszłości mieć możliwość po prostu lepiej prosperować na takim obszarze działania. Jak najbardziej trzeba kształcić się w tym kierunku, dlatego że to da szansę czerpać określone dobra, czy to finansowe, czy także inne wynikające z działu ekonomii. Jest to zatem dziedzina niesamowicie obszerna w swym zakresie działania.

Archive for the ‘finanso’ Category

Szanse rozwoju działalności

Trudno ocenić na szybko w jakim kierunku zmierza sektor internetowej działalności gospodarczej, która co prawda obecnie rozwija się w dynamicznym tempie, zwłaszcza że tylko 45-55% Polaków korzysta z Internetu, a perspektywy rozwoju są w tym przypadku znacznie lepsze, więc w dalszym ciągu można liczyć na wzrost liczby internautów, którzy będą naszymi potencjalnymi klientami.

Szanse rozwoju dla firm początkujących, które do tej pory nie działały w Internecie są oczywiście spore, jednak należy także obawiać się możliwości spalenia na panewce naszych szans i możliwości zwłaszcza że aż 25% początkujących przedsiębiorców próbujących swoich sił w sektorze B2C niestety szybko kończy swoją przygodę z działalnością gospodarczą. Jest to wynik błędnej analizy rynku i ocenienia konkurencji, co powinno być kluczowym zabiegiem już na samym początku przed faktycznym rozpoczęciem działalności. Tylko wtedy będziemy mogli realnie ocenić nasze możliwości i szanse rozwoju. Nie powinniśmy się sugerować sukcesami wielkich portali internetowych, za którymi stoją ogromne pieniądze ponieważ w tym zakresie rzucanie się na głęboką wodę może okazać się dla nas błędnym rozwiązaniem. Jeżeli już jesteśmy zainteresowani tą branżą i zdeterminowani do działania w tym sektorze musimy poważnie myśleć o naszej sprawności przy prowadzeniu działalności jak również musimy włożyć odpowiedni kapitał który może przyczynić się do odniesienia sukcesu i rozwoju na rynku.

Chcąc rozpocząć swoją działalność w przykładowym sektorze B2C musimy stawiać małe kroczki i zaczynać od małych rzeczy ponieważ tylko wtedy będziemy mogli odnieść sukces w przyszłości i móc rozwijać swoją działalność gospodarczą. Nie jest dobrym rozwiązaniem rzucanie się od razu na głęboką wodę ponieważ wówczas możemy nie sprostać wymaganiom ze strony rynku i klientów, którzy wymagają wysokiego poziomu świadczonych usług.

Jeżeli będziemy rozwijać małymi kroczkami działalność gospodarczą sukces będzie rodzić się powoli jednak w końcu być może uda nam się go odnieść.

Duża konkurencja

Sektor działalności internetowej wśród przedsiębiorców cieszy się coraz większym powodzeniem zwłaszcza patrząc na możliwości odniesienia sukcesu, które w tym zakresie są ogromne i dlatego też tak duża liczba potencjalnych przedsiębiorców próbuje swoich sił w tym sektorze licząc, że bez większych problemów uda się na dobre zadomowić ze swoją działalnością w Internecie.

Należy jednak zauważyć, że proces wdrożeniowy do działalności w Internecie nie jest taki prosty i w większości przypadków jest on także kosztowny co bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego może nam nie pozwolić na rozwinięcie działalności gospodarczej. Z kolei brak odpowiedniego podejścia do sektora oraz realnej oceny naszych możliwości może skutkować tym, że będziemy podwyższać procent tych przedsiębiorców, którzy z działalnością gospodarczą w sektorze e-biznesu sobie nie poradzili, a jest ich blisko 25% na koniec 2009 roku.

To pokazuje jak uważnie trzeba podejść do działalności w tym sektorze. W przeciwnym razie niestety może się okazać, że nigdy nie uda nam się wkroczyć na rynek ze skutecznym programem, który działać będzie przede wszystkim na internautów, będących zarazem naszymi klientami. Spora część przedsiębiorców próbujących swoich sił w Internecie postanawia od razu rzucić się na głęboką wodę i prowadzić wielkie przedsiębiorstwa internetowe, co jednak dla laików stawiających swoje pierwsze kroki nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zalecane jest w tym przypadku zaczynanie od czegoś małego, gdzie nasz nakład oraz wniesiona praca będą relatywnie niższe. Tylko wtedy dokładnie poznamy proces działalności w Internecie, który przy okazji pozwoli nam dokładnie zapoznać się z procesami jakie panują w Internecie. W przeciwnym razie przez rzucanie się na głęboką wodę możemy wiele stracić zwłaszcza czas i pieniądze, które zdecydujemy się włożyć w naszą działalność gospodarczą.

Dlatego też warto dokładnie ocenić nasze możliwości i szanse rozwoju jak również panującą konkurencję, która także jest obecna na rynku.

Czy internet jest opłacalny

Branża e-biznesu rozwija się na całym świecie w dynamicznym tempie i nie inaczej jest też w Polsce, gdzie liczba przedsiębiorców przekwalifikowanych z sektora tradycyjnego na internetowy wzrosła o blisko 30% w skali roku, co pokazuje jak dużym powodzeniem cieszy się ten rynek i jakie są możliwości uzyskania sukcesu w nim, a to zawsze będzie przyciągać kolejnych przedsiębiorców, których mamić będzie ewentualny sukces.

Część jednak pragmatyków i sceptyków sektora e-biznesu zadaje sobie pytanie, czy w dobie globalności Internetu i tak dużego stężenia przedsiębiorców w sieci w podobnych sektorach jest jeszcze miejsca dla nowych przedsiębiorców i czy w ogóle inwestycja w Internet będzie w takim wypadku opłacalna. Można mieć co do tego spore wątpliwości zwłaszcza jeżeli chcemy działać w sektorze B2C, który dzisiaj kumuluje blisko 70% wszystkich przedsiębiorców decydujących się na działalność w e-biznesie. Wówczas zainwestowanie pieniędzy w ten sektor może okazać się błędnym rozwiązaniem zwłaszcza że konkurencja jest duża, a z każdym miesiącem osób próbujących swoich sił w tym sektorze jest coraz więcej.

To czy Internet jest jeszcze opłacalny zależy przede wszystkim od naszego podejścia i tego, co chcemy za jego pośrednictwem osiągnąć. Jeżeli liczymy na drastyczny skok do przodu już na samym początku nie przykładając głębszej wagi od samego początku do naszej działalności szybko może się okazać, że nie nadajemy się do prowadzenia działalności gospodarczej drogą internetową ponieważ większość takich osób źle skończyła.

Aż 25% początkujących przedsiębiorców musi kończyć swoją przygodę z Internetem ponieważ źle oceniają oni rynek. Stąd też tak głęboką wagę trzeba przyłożyć do powolnego ale obowiązkowego etapu zakładania działalności gospodarczej gdyż tylko wtedy będziemy mieli szanse na utrzymanie się na rynku, który do najprostszych nie należy, a wiele osób niestety tak myśli, co później kończy się fiaskiem a nie sukcesem w wybranym przez siebie sektorze działalności internetowej.

Dyskusje polityczne w sieci

W coraz większym stopniu możemy obserwować, jak dyskusje polityczne przenoszą się do sieci. W Internecie znajdziemy znacznie bardziej ożywione spory polityczne, niż te jakie możemy oglądać w innych rodzajów mediów. Z jednej strony takie dyskusje polityczne mogą być bardzo merytoryczne i możemy z nich wyciągnąć wiele cennych informacji. Z drugiej strony równie często możemy spotkać się z obelgami i epitetami. Znaczenie Internetu w kształtowaniu świadomości politycznej społeczeństwa w coraz większym stopniu widzą politycy. Możemy oglądać blogi jakie tworzone są przez polityków, ale także dziennikarzy na co dzień piszących do znanych gazet. Z drugiej strony na blogach zwykłych internautów równie często możemy znaleźć znacznie ciekawsze artykule. Wielkim plusem jaki posiada Internet jest to, że każdy może zamienić się w komentatora politycznego. Nie musimy nawet prowadzić własnej strony w sieci. Wystarczy, że będziemy udzielali się na forach, czy na blogach innych osób. Duże możliwości dają nam w tym względzie portale społecznościowe. Jeszcze inne opcje to pisanie komentarzy na stronach gazet, czy portalach jakie są częścią większych kompanii medialnych. W sieci mamy również możliwość nie tylko przedstawiania komentarzy, ale często również możliwość dyskutowania z politykami nie, zwłaszcza tymi, którzy mają czas i poważnie traktuję sieć elektroniczną.

Gazety jako opiniotwórcze środki przekazu politycznego

W coraz większym stopniu możemy obecnie obserwować zmiany w mediach, które zajmują się polityką. Wynika to z coraz silniejszego rozwoju Internetu, który skupia na sobie znacznie większą uwagę ze strony czytelników. W ten sposób tradycyjne media nie są w stanie rywalizować w szybkości przekazy nawania informacji. W znacznym stopniu skupiają się one na budowaniu opinii na tematy polityczne. Rola gazet zmienia się z informacyjnej właśnie na opiniotwórczą. Korzystają z tego politycy, którzy między innymi poprzez udzielanie wywiadów są w stanie kreować swój wizerunek. Można się spodziewać, że rola gazet w najbliższym czasie będzie jeszcze traciła na znaczeniu, właśnie na rzecz alternatywnych sposobów przekazywania informacji. W Polityce w jeszcze większym stopniu, niż w innych sferach życia liczy się szybki dostęp do informacji oraz możliwości zarówno komentowania, jak i wpływania na takie informacje. Przekaz w postaci filmów, czy bardziej rozbudowanych form multimedialnych daje znacznie większe możliwości zarówno w sferze kreowania PR, jak też w zakresie informowania społeczeństwa o różnych politycznych wydarzeniach. Takie zmiany rozumieją, zwłaszcza młodzi politycy, którzy wychowali się już w erze informatycznej. Z drugiej strony Internet na razie jest, zbyt chaotyczny, by dawał możliwości przeniesienia całego ciężaru przekazywania i budowania informacji do tej sfery.

strefa biznesu tematyka finanso prowadzenie dzialalnosci a kredyt poszukiwanie zrodel finansowania biznes i polityka w polsce dotacje z ue na biznes informacje na temat ebiznesu dla przedsiebiorcow c 2 tematyka finanso c 2 praca zdalna sprzedaz przez internet praca a macierzynstwo blogi tematyczne jako sposob na zarobek blog kulinarny c 3 tematyka finanso c 3 szanse rozwoju dzialalnosci duza konkurencja czy internet jest oplacalny dyskusje polityczne w sieci gazety jako opiniotworcze srodki przekazu politycznego c 4 tematyka finanso c 4 blogi i portale spolecznosciowe a polityka public relations prowadzony poprzez media informacje polityczne na portalach telewizja czyli podstawa przekazu politycznego mass media w ksztaltowaniu polityki c 5 tematyka finanso c 5 zmiana formuly prowadzenia gazet opartych o polityke stowarzyszenia i zwiazki a ich wplyw na polityke obserwacja zmian politycznych wplyw zmian politycznych na funkcjonowanie polski polska struktura polityczna c 6 tematyka finanso c 6 polska polityka w decyzjach na skale swiatowa skuteczne negocjacje pompowanie pieniedzy prosta droga do zguby droga pracownika do organizacji lokata vs rachunek oszczednosciowy c 7 tematyka finanso c 7 mfw studnia bez dna jak znalezc odpowiednia osobe do naszej firmy inflacja czyli smierc gospodarcza grecja chory czlowiek europy co dalej z euro c 8 tematyka finanso c 8 ekonomia czyli prawo popytu i podazy bitwa o pieniadze czyli dofinansowanie z ue klient nasz pan zlota zasada handlu konkurencja ozywczy oddech gospodarki kredyt hipoteczny sukces czy porazka c 9 tematyka finanso c 9 budzet panstwa czyli problem krotkiej koldry dwa podejscia do prowadzenia wlasnego biznesu nauczyc pracownika pracowac bezrobocie w teorii i praktyce biznes dla mlodych c 10 tematyka finanso c 10 popytowe teorie ekonomiczne kredyty konsumpcyjne pozyczki pojecie ekonomia jak przetrwac na rynku w dobie kryzysu uslugi przeprowadzkowe c 11 tematyka finanso c 11 solidne cv w poszukiwaniu pracy inwestujemy pieniedzy w sektorze mieszkaniowym poszukiwania agencji reklamowej wybor firmy wywozowej co zrobic aby zapewnic lepsza przyszlosc dziecku c 12 tematyka finanso c 12 dlaczego warto byc przedsiebiorca w jaki sposob otworzyc pierwsza firme we wlasnym zyciu w jaki sposob mozemy wziac sie za zakladanie firmy jak mozemy tak naprawde sie wzbogacic w jaki sposob mozna zabrac sie za zakladanie firmy c 13 tematyka finanso c 13 w jaki sposob zadbac o wyglad swojego domu z jakich powodow codziennie bankrutuja biznesy w jaki sposob odniesc sukces w interesach na co zwrocic uwage w czasie kupna samochodu na kredyt co robic aby miec dochodowa firme c 14 tematyka finanso c 14 poszukujemy interesujacych interesow w co tak naprawde warto w dzisiejszych czasach inwestowac jakie rodzaje biznesow sa obecnie godne naszej uwagi bez ekonomii nie ma mozliwosci generowac finansow jak mozna byc nieco bardziej niezalezni finansowo c 15 tematyka finanso c 15 ekonomia pozwala rozwijac sie biznesowi i finasom w co zainwestowac swoje pieniadze ekonomia na studiach sposoby gospodarowania zasobami lokaty bankowe c 16 tematyka finanso c 16 spotkania biznesowe moj e biznes made in china mam to jak w banku czyli bank a ryzyko programy partnerskie w restauracjach obiad z rabatem c 17 tematyka finanso c 17 mniej za kawe znizki w sklepach programy partnerskie w telefonii intymnosc pl skrypty pro c 18 tematyka finanso c 18 uti pl supermarket uslug internetowych program partnerski selkar ebrokerpartner pl ementor pl seomatik pl c 19 tematyka finanso c 19 prolink pl cpmprofit com zlote mysli katalogowanie pisanie tekstow dwa sposoby na zarobek c 20 tematyka finanso c 20 najwazniejsze cechy menadzera rola menadzera w przedsiebiorstwie kogo zatrudnic w firmie plan dzialania przedsiebiorstwa jak dziala reklama