Szukaj
    Ekonomia to w aktualnych czasach wyjątkowo ważna dziedzina, jaka rozwija w wyjątkowo dużym stopniu wszelkie podmioty biznesu, gospodarki, a więc i finansów. Jest to dziedzina w stosunku do jakiej ciągle wykonywane są różnorakie działania, które mają za zadanie spowodować, aby w poszczególnym kraju, regionie, sytuacja ekonomiczna ulegała ciągłej poprawie i rozwojowi, który stworzy możliwość rozwijać zarówno dział gospodarczy, przemysłowy, jak także ogólnie lokalny czy ogólnokrajowy biznes, jaki daje zyski finansowe jednostce i ogółowi. Jest to dziedzina, do której wlicza się również biznes i finanse, bo tak naprawdę tymi podmiotami ekonomia steruje w niezwykle dużym stopniu i to od niej w przypadku takiego typu podmiotów zależy, jak będzie przedstawiać się sytuacja w danym okresie. Jest to aktualnie dziedzina, jaka cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że każdego roku zwiększa się liczba osób, jaka chce uczyć się elementów ekonomi, czy również biznesu i finansów, by w przyszłości mieć możliwość po prostu lepiej prosperować na takim obszarze działania. Jak najbardziej trzeba kształcić się w tym kierunku, dlatego że to da szansę czerpać określone dobra, czy to finansowe, czy także inne wynikające z działu ekonomii. Jest to zatem dziedzina niesamowicie obszerna w swym zakresie działania.

Archive for the ‘finanso’ Category

Spotkania biznesowe

Wielu z nas wie bardzo dobrze o tym, że spotkania biznesowe przy prowadzeniu własnej firmy są oczywiście bardzo ważnym elementem. W ten sposób można stale rozwijać swoją firmę, dlatego też nie ma się co dziwić temu, że do takich spotkań biznesowych w dzisiejszych czasach bardzo często dochodzi. Oczywiście muszą być one odpowiednio zorganizowane, a więc ich przyszykowanie trwa co najmniej kilka dni, najczęściej odbywają się one w restauracjach, czy też specjalnie wynajętych salach konferencyjnych, i tak dalej. Na takich spotkaniach biznesowych można podpisać nowe kontrakty, umowy, które sprawią, że dana firma zacznie się jeszcze gwałtowniej rozwijać, więc widać wyraźnie, że warto umawiać się na takie spotkania biznesowe, bo może się nam to bardzo opłacić. Na pewno jednak nie każde spotkanie biznesowe zakończy się stuprocentowym sukcesem, a więc nie można się tutaj od razu nastawiać na to, że ktoś nam zaproponuje za współpracę jakieś wielkie pieniądze, bo nie zawsze tak będzie, co jest normalne.

Mój e-biznes made in China

Pomysłem na przedsiębiorstwo online jest firma importująca towary pochodzące z Chin. Na początek nie trzeba wcale uczyć się języka chińskiego – wystarczy skorzystać z internetowego translatora. Przede wszystkim należy dokonać analizy rynkowej pod kątem importowanych towarów. Nie każdy asortyment będzie się sprzedawał. Zalew polskiego rynku chińską tandetą obserwujemy od kilku lat. Polacy są dziś bardziej świadomi, jakości chińskich towarów, dlatego zdecydowanie większy popyt jest na chińskie świąteczne artykuły dekoracyjne niż zabawki dla najmłodszych. Trzeba też zastanowić się, czy rzeczywiście warto wybierać tanie produkty zamiast tych o lepszej, jakości. Następnie należy zarejestrować przedsiębiorstwo oraz nawiązać kontakty z dostawcami. Im więcej dostawców, tym bardziej konkurencyjne ceny i większa różnorodność towarów. Następnym krokiem będzie wytyczenie kanałów odbioru towarów: założenie strony internetowej, konta na serwisach aukcyjnych. Osobną kwestią są koszty importu oraz jego logistyczna organizacja. Ważna jest promocja sklepu. Niedrogim rozwiązaniem jest zamieszczanie banerów na popularnych blogach lub współpraca z blogerami, którzy recenzują i oceniają otrzymane gratisowo produkty. Czy przedsiębiorstwo działające w sieci jest opłacalne? Na pewno minimalizuje koszty związane z koniecznością pokrycia kosztów wynajmu i urządzenia lokalu. Pracę można wykonywać w zaciszu własnego domu.

Mam to jak w banku czyli bank a ryzyko

Wymagania, jakim musi sprostać bank są bardzo wysokie. Bank jest z założenia instytucją zaufania publicznego, rzetelnie, sumiennie i uczciwie traktuje swoich klientów. I rzeczywiście nią jest. Dzisiaj nikt już nie trzyma pieniędzy w skarpecie, czekając aż “zje” je inflacja. W wielu przypadkach posiadanie rachunku bankowego jest wręcz niezbędne i np. przedsiębiorca, aby założyć działalność gospodarczą musi posiadać rachunek bankowy. Sposób prowadzenia banku musi być jasny, jawny i przejrzysty, a nad przestrzeganiem zasad czuwa Komisja Nadzoru Finansowego. Nadzór nad bankami jest wysoko rozwinięty, jednym z jego aspektów jest także obowiązek zapewnienia poczucia bezpieczeństwa jego klientom. Dzięki gwarantowaniu depozytów, państwo zapewnia, że każda zainwestowana złotówka zostanie zwrócona. Ryzyko bankowe rośnie w związku z globalizacją. Powoduje ona trudności w określeniu zdarzeń możliwych w przyszłości i ich następstw. Globalizacja wiąże się z pojawieniem się nowych produktów, postępem technicznym, a co za tym idzie szybszym wypieraniem z rynku dopiero, co wprowadzonych artykułów. Dlatego też powstaje problem oceny ryzyka. Trudności w jego ocenie wiążą się z faktem, że bank obraca pieniędzmi pozyskanymi z depozytów. W związku z ryzykiem bankowym możliwe jest niepożądane zjawisko tzw. “runu” na bank (z ang.). Klienci banku, którzy dowiadują się, że bank ma problemy finansowe masowo żądają wypłacenia swoich środków. Bank nie może zaspokoić wszystkich wierzycieli i traci płynność finansową.

Programy partnerskie w restauracjach

Restauracja wydaje się nam najlepszym miejscem na zjedzenie wykwintnego obiadu. Co najczęściej jemy w restauracjach? Oraz jak płacimy za to jedzenie i ile płacimy? To zależy przede wszystkim od naszej zasobności portfela. Jeżeli jesteśmy bardzo zamożni, wydajemy w restauracji nawet kilka tysięcy złotych na jeden posiłek. Jeżeli nie mamy zbyt dużo pieniędzy, a do restauracji chodzimy tylko od czasu do czasu, wydajemy tam zazwyczaj około 20-30zł za osobę. Jakie dania najczęściej się zamawia w restauracjach? Przede wszystkim takie, jakich na co dzień nie je się w domu. Mowa tu oczywiście o potrawach raczej trudnych do wykonania samodzielnie. Jeżeli się najemy, przychodzi do uregulowania rachunku. Tutaj kwestia jest bardzo interesująca. Płacimy zazwyczaj kartą, bez żadnych zniżek. Jednak są tacy, którzy posiadają programy partnerskie. Takie programy gwarantują zniżki na wybrane potrawy w wybranych knajpach, czy w wybranych godzinach. Na programach partnerskich można zarobić do kilkunastu procent.

Obiad z rabatem

Wychodząc do restauracji, wielu z nas chciałoby zjeść obiad, płacąc nieco mniej, niż się powinno. Jak to zrobić? Sposobów jest wiele. Pierwszym z nich są zapewne kupony rabatowe. Ta forma zachęty klientów jest szczególnie popularna u nowych restauratorów. Jednak sieci restauracji, czy pojedyncze restauracje, posiadające rzesze swoich wiernych, stałych klientów bardzo często chcą ich przy sobie jak najdłużej zatrzymać, oferując różnego rodzaju zniżkowe programy partnerskie. Można dostać nawet kilkanaście procent zniżki, lub gratisowy obiad, jeżeli tylko wydamy określoną kwotę na posiłek, lub chodzimy odpowiednio często na jedzenie do danej knajpki. Koszty takich rabatów nie są wysokie dla właścicieli restauracji, gdyż zarobią oni na ilości klientów, regularnie przychodzących jeść do naszej restauracji. Czasami karta rabatowa swoje kosztuje. Jeżeli chcemy wziąć udział w takim programie, koniecznie musimy mieć pewność, że będziemy odwiedzać restaurację częściej, by poniesione koszty na zakup karty zwróciły się.

strefa biznesu tematyka finanso prowadzenie dzialalnosci a kredyt poszukiwanie zrodel finansowania biznes i polityka w polsce dotacje z ue na biznes informacje na temat ebiznesu dla przedsiebiorcow c 2 tematyka finanso c 2 praca zdalna sprzedaz przez internet praca a macierzynstwo blogi tematyczne jako sposob na zarobek blog kulinarny c 3 tematyka finanso c 3 szanse rozwoju dzialalnosci duza konkurencja czy internet jest oplacalny dyskusje polityczne w sieci gazety jako opiniotworcze srodki przekazu politycznego c 4 tematyka finanso c 4 blogi i portale spolecznosciowe a polityka public relations prowadzony poprzez media informacje polityczne na portalach telewizja czyli podstawa przekazu politycznego mass media w ksztaltowaniu polityki c 5 tematyka finanso c 5 zmiana formuly prowadzenia gazet opartych o polityke stowarzyszenia i zwiazki a ich wplyw na polityke obserwacja zmian politycznych wplyw zmian politycznych na funkcjonowanie polski polska struktura polityczna c 6 tematyka finanso c 6 polska polityka w decyzjach na skale swiatowa skuteczne negocjacje pompowanie pieniedzy prosta droga do zguby droga pracownika do organizacji lokata vs rachunek oszczednosciowy c 7 tematyka finanso c 7 mfw studnia bez dna jak znalezc odpowiednia osobe do naszej firmy inflacja czyli smierc gospodarcza grecja chory czlowiek europy co dalej z euro c 8 tematyka finanso c 8 ekonomia czyli prawo popytu i podazy bitwa o pieniadze czyli dofinansowanie z ue klient nasz pan zlota zasada handlu konkurencja ozywczy oddech gospodarki kredyt hipoteczny sukces czy porazka c 9 tematyka finanso c 9 budzet panstwa czyli problem krotkiej koldry dwa podejscia do prowadzenia wlasnego biznesu nauczyc pracownika pracowac bezrobocie w teorii i praktyce biznes dla mlodych c 10 tematyka finanso c 10 popytowe teorie ekonomiczne kredyty konsumpcyjne pozyczki pojecie ekonomia jak przetrwac na rynku w dobie kryzysu uslugi przeprowadzkowe c 11 tematyka finanso c 11 solidne cv w poszukiwaniu pracy inwestujemy pieniedzy w sektorze mieszkaniowym poszukiwania agencji reklamowej wybor firmy wywozowej co zrobic aby zapewnic lepsza przyszlosc dziecku c 12 tematyka finanso c 12 dlaczego warto byc przedsiebiorca w jaki sposob otworzyc pierwsza firme we wlasnym zyciu w jaki sposob mozemy wziac sie za zakladanie firmy jak mozemy tak naprawde sie wzbogacic w jaki sposob mozna zabrac sie za zakladanie firmy c 13 tematyka finanso c 13 w jaki sposob zadbac o wyglad swojego domu z jakich powodow codziennie bankrutuja biznesy w jaki sposob odniesc sukces w interesach na co zwrocic uwage w czasie kupna samochodu na kredyt co robic aby miec dochodowa firme c 14 tematyka finanso c 14 poszukujemy interesujacych interesow w co tak naprawde warto w dzisiejszych czasach inwestowac jakie rodzaje biznesow sa obecnie godne naszej uwagi bez ekonomii nie ma mozliwosci generowac finansow jak mozna byc nieco bardziej niezalezni finansowo c 15 tematyka finanso c 15 ekonomia pozwala rozwijac sie biznesowi i finasom w co zainwestowac swoje pieniadze ekonomia na studiach sposoby gospodarowania zasobami lokaty bankowe c 16 tematyka finanso c 16 spotkania biznesowe moj e biznes made in china mam to jak w banku czyli bank a ryzyko programy partnerskie w restauracjach obiad z rabatem c 17 tematyka finanso c 17 mniej za kawe znizki w sklepach programy partnerskie w telefonii intymnosc pl skrypty pro c 18 tematyka finanso c 18 uti pl supermarket uslug internetowych program partnerski selkar ebrokerpartner pl ementor pl seomatik pl c 19 tematyka finanso c 19 prolink pl cpmprofit com zlote mysli katalogowanie pisanie tekstow dwa sposoby na zarobek c 20 tematyka finanso c 20 najwazniejsze cechy menadzera rola menadzera w przedsiebiorstwie kogo zatrudnic w firmie plan dzialania przedsiebiorstwa jak dziala reklama