Szukaj
    Ekonomia to w aktualnych czasach wyjątkowo ważna dziedzina, jaka rozwija w wyjątkowo dużym stopniu wszelkie podmioty biznesu, gospodarki, a więc i finansów. Jest to dziedzina w stosunku do jakiej ciągle wykonywane są różnorakie działania, które mają za zadanie spowodować, aby w poszczególnym kraju, regionie, sytuacja ekonomiczna ulegała ciągłej poprawie i rozwojowi, który stworzy możliwość rozwijać zarówno dział gospodarczy, przemysłowy, jak także ogólnie lokalny czy ogólnokrajowy biznes, jaki daje zyski finansowe jednostce i ogółowi. Jest to dziedzina, do której wlicza się również biznes i finanse, bo tak naprawdę tymi podmiotami ekonomia steruje w niezwykle dużym stopniu i to od niej w przypadku takiego typu podmiotów zależy, jak będzie przedstawiać się sytuacja w danym okresie. Jest to aktualnie dziedzina, jaka cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że każdego roku zwiększa się liczba osób, jaka chce uczyć się elementów ekonomi, czy również biznesu i finansów, by w przyszłości mieć możliwość po prostu lepiej prosperować na takim obszarze działania. Jak najbardziej trzeba kształcić się w tym kierunku, dlatego że to da szansę czerpać określone dobra, czy to finansowe, czy także inne wynikające z działu ekonomii. Jest to zatem dziedzina niesamowicie obszerna w swym zakresie działania. darmowe pożyczki bez bik i krd online na pozyczkabez.pl

Budżet państwa czyli problem krótkiej kołdry

Swego czasu w pewnej gazecie ktoś z autorów pewnego artykułu porównał budżet naszego kraju do krótkiej kołdry. Jeśli bowiem budżet inwestuje w obronność, może zabraknąć pieniędzy na np. infrastrukturę. Aby tego uniknąć, budżet musi być jak najlepiej zaplanowany. Niestety w przypadku polskiego budżetu państwa, w ciągu następnego roku po uchwaleniu budżetu trzeba uwzględnić naprawdę wiele poprawek. W związku z tym cierpią poszczególne resorty, które nie otrzymują obiecanych środków finansowych na swoją działalność. Jak więc sobie z tym poradzić? Trzeba nie tylko wiedzieć jak ściągnąć większe podatki czy opłaty. Trzeba wiedzieć jak zrobić, aby wynagrodzenia mieszkańców danego kraju były większe, co z kolei oznaczałoby zwiększenie przychodów z podatków i opłat. Niestety planowanie budżetu opiera się głównie na cięciach budżetowych a nie na kreatywnym zastanawianiu się, jak ten budżet powiększyć.

Tak czy inaczej trzymajmy kciuki za naszych polityków. Miejmy nadzieję, że kolejny budżet państwa będzie zakładał niezwiększone podatki, tylko przychody społeczeństwa.

Dwa podejścia do prowadzenia własnego biznesu

W każdym przedsiębiorstwie, jednym z najważniejszych spraw, jest sprawa zatrudniania jak i zarządzania personelem. W zarządzaniu zespołami pracowniczymi wyróżniamy dwa podejścia do zatrudnionego pracownika, podejście „miękkie” i podejście „twarde”. W podejściu miękkim zarządzania zasobami ludzkimi odchodzi się od tego, że pracownicy traktowani są, jako środki nietrwałe.

Człowiek w porównaniu z rzeczowymi zasobami przedsiębiorstwa, potrafi reagować i czuć, posiada emocje. W tej wersji zwracamy uwagę na to, że podejście „miękkie” w zarządzaniu zasobami ludzkimi jest odwzorowane na tradycji dawnych szkół stosunków międzyludzkich. Kładzie się nacisk na motywacje, przywództwo i komunikowanie się w organizacji. Polega na tym, że to potrzeby jednostki oraz potrzeby przedsiębiorstwa nie będą zawsze takie same, lecz przedsiębiorstwo powinno zmierzać do ich wyrównania. Pracownik będzie związany z organizacją w momencie, kiedy będzie uczestniczyć w ważnych sprawach firmy wtedy, gdy będzie informowany o najważniejszych rzeczach zachodzących w przedsiębiorstwie. W podejściu twardym na pierwszy plan brany jest aspekt kalkulacyjny, ekonomiczny i ilościowy. W tym modelu uważa się, że personel powinien być traktowany, „jako jeszcze jeden element proporcji wkładu do wyniku”. Wynika z tego, że podczas planowania i doboru zespołu pracowniczego na plan pierwszy wysuwa się zasada kosztów, wraz z wydajnością pracy jak i jakość. Chodzi w nim o tym, aby wykorzystać pracowników do podniesienia zysków organizacji. Ludzie traktowani są na równi z innymi ekonomicznymi czynnikami. Wybór odpowiedniego podejścia w kwestii zarządzania zespołami pracowniczymi zależy od rodzaju organizacji, oraz od jego formy. Nie we wszystkich przedsiębiorstwach da się je zastosować.

Jednak warto wiedzieć, że takie formy istnieją, gdyż wiedza jest najważniejszym czynnikiem i jest nieoceniona. Można ją określić, jako niematerialny kapitał firmy, który jest najważniejszy w drodze do sukcesu. Tak ważny, że czasami sam w sobie przynosi sukces.

Nauczyć pracownika pracować

Pracownik każdego przedsiębiorstwa stanowi nieoceniony i niematerialny kapitał firmy. Aby przedsiębiorstwo dalej się rozwijało, to po przeprowadzeniu rekrutacji i selekcji kandydatów, następuje wprowadzenie pracownika do pracy.

Wraz z zakończeniem selekcji i wybraniem odpowiedniej osoby na dane stanowisko następuje proces adaptacyjny. Wprowadzenie do pracy polega na: dostarczeniu nowo zatrudnionym pracownikom informacji, które są dla nich niezbędne, by zdołali skutecznie i bezkonfliktowo pracować w organizacji. Pierwszy kontakt i obserwacja zakładu pracy kształtuję imaginację pracownika o ludziach, którzy istnieją już w tej organizacji, o zakładzie, w którym pracownik może spędzić kilka lat swojego życia. Jednym z ważniejszych elementów jest zapoznanie pracownika z zadaniami, współpracownikami i celami przedsiębiorstwa. Pobieżnie mówiąc etap wprowadzenia do pracy zawiera poinformowanie pracownika o obowiązkach i zasadach, zapoznanie nowo zatrudnionego pracownika z załogą organizacji, udostępnieniu i wskazaniu środków niezbędnych do realizacji zadań, zapoznaniu zatrudnionego z pracownikami z wyższego szczebla. Nowo przyjęta osoba do pracy musi pamiętać o tym, że na początku będzie zmuszona do tego, aby prosić współpracowników o wyjaśnienia, pomoc, musi jednak pamiętać o tym, że każdy jej ruch czy też wykonywane zadanie będzie oceniane i obserwowane. Opinia, która zostanie wydana na samym początku pracy, może mieć wpływ na dalsza karierę w przedsiębiorstwie. Każdej firmie zależy na zdobyciu bardzo dobrego pracownika, jednak nie każda organizacja zadaje sobie pytanie, co należy zrobić, aby go zatrzymać na dłużej. Trzeba poznać dwie funkcje.

Funkcja adaptacyjna, w organizacji, której najważniejsza rzeczą jest wykorzystanie sprawności i wydajności pracownika w jak najwcześniejszym etapie wejścia do organizacji. Funkcja motywacyjna wejścia pracownika do firmy opiera się na sumiennym i szybkim zapoznaniu pracobiorcy z środowiskiem pracy. Tak aby mógł skutecznie wykonywać wszystkie swoje zdania.

Bezrobocie w teorii i praktyce

Bezrobocie w naszym kraju to temat rzeka. Pomimo wciąż powtarzanych przez polityków sloganów, że w naszym kraju nie jest tak źle, bezrobocie wciąż rośnie, co niewątpliwie odbija się niekorzystnie na naszej gospodarce.

Wiadomo jednak nie od dziś, że czym innym jest bezrobocie, które znamy z statystyk państwowych agencji, a czym innym jest to prawdziwe bezrobocie. Do czego więc zmierzam? A otóż do tego, że często się zdarza, że osoby uchodzące w państwie za bezrobotne, tak naprawdę rzeczywiście pracują, choć z pewnością nielegalnie. Takie zachowanie jest karygodne. Wiadomo, że każdy grosz się może przydać, ale praktyka wyłudzania środków finansowych z państwa to już oszustwo. Wielu z nas oczekuje od władz naszego kraju uczciwości. Jeśli jednak jej oczekujemy od innych, czemu tak rzadko wymagamy jej od siebie? Pobieranie w sposób nielegalny świadczeń będących zasiłkami dla bezrobotnych, nie jest okradaniem wyimaginowanej własności państwowej. To jest po prostu okradanie nas – podatników. Oby takich sytuacji było jak najmniej.

Biznes dla młodych

Młodzi ludzie, zaraz po studiach, albo szkole zawodowej, stają przed dosyć trudnym wyborem. Przed nimi, albo ciężka batalia, poszukiwanie pracy w Polsce lub za granicami kraju, albo założenie własnej działalności gospodarczej. Ponieważ o pracę bardzo ciężko, procedury rekrutacyjne są bardzo zawiłe i tak naprawdę aby dostać dobrą posadę trzeba mieć nie tylko doświadczenie, być zdolnym, ale najczęściej najważniejsze są kontakty. Założenie własnej działalności gospodarczej wiąże się zaś z ryzykiem finansowym, na które nie każdy młody chce się zdecydować. Jednak żyć z czegoś trzeba i czasami po prostu nie ma wyjścia- trzeba zaryzykować.

Aby założyć własną działalność gospodarczą trzeba złożyć cztery główne druki: wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, wniosek o nadanie nr. REGON, zgłoszenie NIP oraz zgłoszenie do ZUSu. To tak tylko po krótce, bo tak naprawdę cała procedura trwa około 2 tygodni i wiąże się z oczekiwaniem w kolejkach do okienek urzędowych oraz całą masą formalności. Jedyną pocieszającą w tym wszystkim sprawą jest to, że ZUS dla nowopowstałych firm przez pierwsze dwa lata jest znacznie obniżony i wynosi około 250 zł. Taka stawka miała zachęcić do prowadzenia i zakładania firmy i na pewno wiele osób z niej skorzystało. Wiadomo, że zanim firm dobrze wejdzie na rynek musi minąć trochę czasu. Przez pierwszy czas będziemy na pewno dokładać do biznesu jednak nie należy się tym przejmować, bo tak zwykle bywa i każdy, kto ma działalność gospodarcza doskonale o tym wie.

strefa biznesu tematyka finanso prowadzenie dzialalnosci a kredyt poszukiwanie zrodel finansowania biznes i polityka w polsce dotacje z ue na biznes informacje na temat ebiznesu dla przedsiebiorcow c 2 tematyka finanso c 2 praca zdalna sprzedaz przez internet praca a macierzynstwo blogi tematyczne jako sposob na zarobek blog kulinarny c 3 tematyka finanso c 3 szanse rozwoju dzialalnosci duza konkurencja czy internet jest oplacalny dyskusje polityczne w sieci gazety jako opiniotworcze srodki przekazu politycznego c 4 tematyka finanso c 4 blogi i portale spolecznosciowe a polityka public relations prowadzony poprzez media informacje polityczne na portalach telewizja czyli podstawa przekazu politycznego mass media w ksztaltowaniu polityki c 5 tematyka finanso c 5 zmiana formuly prowadzenia gazet opartych o polityke stowarzyszenia i zwiazki a ich wplyw na polityke obserwacja zmian politycznych wplyw zmian politycznych na funkcjonowanie polski polska struktura polityczna c 6 tematyka finanso c 6 polska polityka w decyzjach na skale swiatowa skuteczne negocjacje pompowanie pieniedzy prosta droga do zguby droga pracownika do organizacji lokata vs rachunek oszczednosciowy c 7 tematyka finanso c 7 mfw studnia bez dna jak znalezc odpowiednia osobe do naszej firmy inflacja czyli smierc gospodarcza grecja chory czlowiek europy co dalej z euro c 8 tematyka finanso c 8 ekonomia czyli prawo popytu i podazy bitwa o pieniadze czyli dofinansowanie z ue klient nasz pan zlota zasada handlu konkurencja ozywczy oddech gospodarki kredyt hipoteczny sukces czy porazka c 9 tematyka finanso c 9 budzet panstwa czyli problem krotkiej koldry dwa podejscia do prowadzenia wlasnego biznesu nauczyc pracownika pracowac bezrobocie w teorii i praktyce biznes dla mlodych c 10 tematyka finanso c 10 popytowe teorie ekonomiczne kredyty konsumpcyjne pozyczki pojecie ekonomia jak przetrwac na rynku w dobie kryzysu uslugi przeprowadzkowe c 11 tematyka finanso c 11 solidne cv w poszukiwaniu pracy inwestujemy pieniedzy w sektorze mieszkaniowym poszukiwania agencji reklamowej wybor firmy wywozowej co zrobic aby zapewnic lepsza przyszlosc dziecku c 12 tematyka finanso c 12 dlaczego warto byc przedsiebiorca w jaki sposob otworzyc pierwsza firme we wlasnym zyciu w jaki sposob mozemy wziac sie za zakladanie firmy jak mozemy tak naprawde sie wzbogacic w jaki sposob mozna zabrac sie za zakladanie firmy c 13 tematyka finanso c 13 w jaki sposob zadbac o wyglad swojego domu z jakich powodow codziennie bankrutuja biznesy w jaki sposob odniesc sukces w interesach na co zwrocic uwage w czasie kupna samochodu na kredyt co robic aby miec dochodowa firme c 14 tematyka finanso c 14 poszukujemy interesujacych interesow w co tak naprawde warto w dzisiejszych czasach inwestowac jakie rodzaje biznesow sa obecnie godne naszej uwagi bez ekonomii nie ma mozliwosci generowac finansow jak mozna byc nieco bardziej niezalezni finansowo c 15 tematyka finanso c 15 ekonomia pozwala rozwijac sie biznesowi i finasom w co zainwestowac swoje pieniadze ekonomia na studiach sposoby gospodarowania zasobami lokaty bankowe c 16 tematyka finanso c 16 spotkania biznesowe moj e biznes made in china mam to jak w banku czyli bank a ryzyko programy partnerskie w restauracjach obiad z rabatem c 17 tematyka finanso c 17 mniej za kawe znizki w sklepach programy partnerskie w telefonii intymnosc pl skrypty pro c 18 tematyka finanso c 18 uti pl supermarket uslug internetowych program partnerski selkar ebrokerpartner pl ementor pl seomatik pl c 19 tematyka finanso c 19 prolink pl cpmprofit com zlote mysli katalogowanie pisanie tekstow dwa sposoby na zarobek c 20 tematyka finanso c 20 najwazniejsze cechy menadzera rola menadzera w przedsiebiorstwie kogo zatrudnic w firmie plan dzialania przedsiebiorstwa jak dziala reklama