Szukaj
    Ekonomia to w aktualnych czasach wyjątkowo ważna dziedzina, jaka rozwija w wyjątkowo dużym stopniu wszelkie podmioty biznesu, gospodarki, a więc i finansów. Jest to dziedzina w stosunku do jakiej ciągle wykonywane są różnorakie działania, które mają za zadanie spowodować, aby w poszczególnym kraju, regionie, sytuacja ekonomiczna ulegała ciągłej poprawie i rozwojowi, który stworzy możliwość rozwijać zarówno dział gospodarczy, przemysłowy, jak także ogólnie lokalny czy ogólnokrajowy biznes, jaki daje zyski finansowe jednostce i ogółowi. Jest to dziedzina, do której wlicza się również biznes i finanse, bo tak naprawdę tymi podmiotami ekonomia steruje w niezwykle dużym stopniu i to od niej w przypadku takiego typu podmiotów zależy, jak będzie przedstawiać się sytuacja w danym okresie. Jest to aktualnie dziedzina, jaka cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że każdego roku zwiększa się liczba osób, jaka chce uczyć się elementów ekonomi, czy również biznesu i finansów, by w przyszłości mieć możliwość po prostu lepiej prosperować na takim obszarze działania. Jak najbardziej trzeba kształcić się w tym kierunku, dlatego że to da szansę czerpać określone dobra, czy to finansowe, czy także inne wynikające z działu ekonomii. Jest to zatem dziedzina niesamowicie obszerna w swym zakresie działania. Praca kierowca

MFW studnia bez dna

W dzisiejszych czasach w strefie Euro bardzo dużo się dzieje. Upadek Grecji a także kolejnych europejskich państw nie świadczy o niczym dobrym. Dlatego właśnie coraz więcej słyszy się o tajemniczym MFW.

Jest to organizacja, którą powszechnie nazywa się Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Jej zadaniem jest stabilizacja finansowa całej strefy Euro, co zresztą widać do dziś. Fundusz ten bardzo sowicie wspiera Grecję i parę innych państw na drodze do pokonania kryzysu. Niestety Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie jest studnią bez dna. Państwa, w skład, którego wchodzą muszą łożyć olbrzymie sumy pieniędzy na to, aby fundusz ten mógł np. wykupić obligacje upadającego państwa. Niestety jest to z punktu widzenia ekonomii błędne podejście. Przypomina ono reanimowanie osoby już nieżyjącej. Państwa europejskie wkładają bardzo wiele wysiłku w to, aby Grecji udało się wyjść z kryzysu. Niestety, jeśli nie zostaną przeprowadzone żadne sensowne reformy, całe to państwo i tak upadnie grzebiąc ze sobą olbrzymie ilości włożonych weń pieniędzy. Taka droga prowadzi do nikąd.

Jak znaleźć odpowiednią osobę do naszej firmy

Jak powszechnie wiadomo, najczęściej szuka się pracowników,, po znajomości’’. Nie ma się, co dziwić właścicielom, że szukają osób zaufanych, za które ktoś może poręczyć. Jednak nie zawsze w taki sposób da się znaleźć odpowiednią osobę. Wówczas trzeba przeprowadzić proces rekrutacji, który często bywa czasowy i nie jest łatwy.

Kapitał ludzki w organizacji coraz częściej nabiera dużego znaczenia jest istotny, ponieważ dzięki zatrudnionym ludziom firma może podwyższać swoja pozycję na rynku. Jednym z pierwszych elementów procesu naboru personelu jest określenie profilu osoby, która mogłaby zająć stanowisko w pracy. Ważne jest, żeby nabór był poprzedzony analizą uprawnień, odpowiedzialności i zakresu obowiązków, dzięki czemu zostaną wyszczególnione takie własności i cechy osoby, która zostanie zatrudniona na dane stanowisko. Własnościami i cechami są w tym wypadku umiejętności praktyczne, wiedza teoretyczna, motywacja do pracy i doświadczenie. Po zdefiniowaniu odpowiedniego profilu należy się zastanowić nad wyborem rekrutacji. Znalezienie pracownika można uwarunkować na zewnętrznym lub wewnętrznym rynku pracy. Rekrutacja zamknięta występuje wtedy, gdy informacja o wolnym wakacie nie jest podawana do publicznej wiadomości. Wybór odpowiedniego kandydata odbywa się w sposób nieformalny, kiedy wykorzystuje się odbyte szkolenia, oceny okresowe, czy też rozwój kariery najodpowiedniejszego kandydata. Dobór pracownika w rekrutacji otwartej polega na: rozwieszenie na tablicy ogłoszeń, umieszczeniu odpowiedniego ogłoszenie w gazetce zakładowej oferty na dane stanowisko. W rekrutacji otwartej każdy pracownik, który spełnia określone wymagania może złożyć swoją kandydaturę na wolne stanowisko.

Przy rekrutacji zewnętrznej kandydatów poszukuję się miedzy innymi przez ogłoszenia, które umieszczane są w czasopismach, gazetach codziennych czy też
w Internecie. Popularna metodą jest poszukiwanie pracowników na uczelniach wyższych gdzie najczęściej organizowane są uczelniane targi pracy.

Inflacja czyli śmierć gospodarcza

Mechanizmy rządzące gospodarką są bardzo skomplikowane. Praktycznie bardzo trudno znaleźć idealny punkt pomiędzy podażą i popytem, który oznaczałby ideał. Również i pieniądz podlega podażowi i popytowi.

Czasem, bowiem mechanizmy, które mają regulować poziom pieniądza na rynku zawiodą. Wtedy zazwyczaj do głosu dochodzi inflacja. Czymże, więc ona jest? Inflacja jest procesem, który sprawia, że pieniądz traci na wartości. Może być to wywołane nadmierną ilością pieniędzy gotówkowych, może być to też wywołane różnicą pomiędzy ilością towaru i pieniędzy, może to też być wywołane dodrukowywaniem np. banknotów. Jak więc widać do inflacji prowadzi bardzo wiele dróg. Nie każda inflacja jest złem. Jej wysokość równa około 3 procent sprawia, że gospodarka jest lepiej pobudzona i że w społeczeństwie wciąż jest ten pierwiastek przedsiębiorczy, który zachęca ludzi do zarabiania. Czasami jednak inflacja osiąga dużo większy poziom. Powoduje to wzrost cen, który jest dużo większy niż wzrost płac. Doprowadza to do zubożenia państwa, a także do jego bankructwa.

Grecja chory człowiek Europy

Dużo w ostatnich czasach mówi się o integracji Europejskiej. Specyficzną formą takiej integracji jest strefa Euro. Jest najbardziej zintegrowana grupa państw, ponieważ posiada ona wspólną dla siebie walutę. Aby wejść do niej trzeba odznaczać się odpowiednimi wskaźnikami gospodarczymi. Grecja również jest państwem, które znajduje się w tymże gronie. Jednakże wyżej wymienione wskaźniki gospodarcze podczas przed wejściem Grecji do strefy Euro zostały przez nią zawyżone. Dlaczego taka sytuacja pozostała niezauważona skoro przecież każde państwo chcące posiadać euro musi się poddać odpowiedniej kontroli? Państwo greckie w tej sytuacji zachowało się nie fair w stosunku do innych państw. W związku z tym jednak, że stała się ona przyczyną wszystkich problemów w strefie Euro powinna być z niej wykluczona.

Tym bardziej jak okazało się, że problemy gospodarcze, które ona przeżywa biorą się właśnie z tego przekłamania. Jak więc widać, aby dojść do korzyści finansowych niektórzy ludzie odważą się popełnić każde kłamstwo. Nawet, jeśli ceną będzie gospodarcze i wewnętrzne bezpieczeństwo ich własnego państwa.

Co dalej z euro

Jeszcze nigdy strefa euro nie była w tak wielkim zagrożeniu. Oczywiście targały nią rozmaite konflikty, jednak i tak była ona na tyle silna, że potrafiła je wszystkie przezwyciężyć. W teraźniejszych czasach problem Grecji i innych państw Eurolandu sprawiły, że unią monetarną zaczynają targać wewnętrzne pęknięcia. To, co planowano, czyli wprowadzenie jednej waluty dla wszystkich, silniejszych i słabszych państw nie udało się. Pomimo tego, że żyjemy w jednej Unii, grozi nam Europa dwóch prędkości. Trudno, więc zgodzić się ze słowami ważnych osób rządzących państwami europejskimi, że Unia Europejska ma się całkiem dobrze. Prawdziwy stan gospodarki Eurolandu i samej Unii Europejskiej widać po gospodarce ich motora – Niemiec. Widać, więc, że niemiecka gospodarka, która tak szczodrze wspiera Grecję i podobne państwa nie radzi sobie powoli z rolą hegemona w Unii Europejskiej.

Jeśli więc kryzys w strefie Euro nie zostanie zażegnany, może dojść do poważnej katastrofy najpierw w słabszych państwach Eurolandu, a potem w jego sercu – Niemczech.

strefa biznesu tematyka finanso prowadzenie dzialalnosci a kredyt poszukiwanie zrodel finansowania biznes i polityka w polsce dotacje z ue na biznes informacje na temat ebiznesu dla przedsiebiorcow c 2 tematyka finanso c 2 praca zdalna sprzedaz przez internet praca a macierzynstwo blogi tematyczne jako sposob na zarobek blog kulinarny c 3 tematyka finanso c 3 szanse rozwoju dzialalnosci duza konkurencja czy internet jest oplacalny dyskusje polityczne w sieci gazety jako opiniotworcze srodki przekazu politycznego c 4 tematyka finanso c 4 blogi i portale spolecznosciowe a polityka public relations prowadzony poprzez media informacje polityczne na portalach telewizja czyli podstawa przekazu politycznego mass media w ksztaltowaniu polityki c 5 tematyka finanso c 5 zmiana formuly prowadzenia gazet opartych o polityke stowarzyszenia i zwiazki a ich wplyw na polityke obserwacja zmian politycznych wplyw zmian politycznych na funkcjonowanie polski polska struktura polityczna c 6 tematyka finanso c 6 polska polityka w decyzjach na skale swiatowa skuteczne negocjacje pompowanie pieniedzy prosta droga do zguby droga pracownika do organizacji lokata vs rachunek oszczednosciowy c 7 tematyka finanso c 7 mfw studnia bez dna jak znalezc odpowiednia osobe do naszej firmy inflacja czyli smierc gospodarcza grecja chory czlowiek europy co dalej z euro c 8 tematyka finanso c 8 ekonomia czyli prawo popytu i podazy bitwa o pieniadze czyli dofinansowanie z ue klient nasz pan zlota zasada handlu konkurencja ozywczy oddech gospodarki kredyt hipoteczny sukces czy porazka c 9 tematyka finanso c 9 budzet panstwa czyli problem krotkiej koldry dwa podejscia do prowadzenia wlasnego biznesu nauczyc pracownika pracowac bezrobocie w teorii i praktyce biznes dla mlodych c 10 tematyka finanso c 10 popytowe teorie ekonomiczne kredyty konsumpcyjne pozyczki pojecie ekonomia jak przetrwac na rynku w dobie kryzysu uslugi przeprowadzkowe c 11 tematyka finanso c 11 solidne cv w poszukiwaniu pracy inwestujemy pieniedzy w sektorze mieszkaniowym poszukiwania agencji reklamowej wybor firmy wywozowej co zrobic aby zapewnic lepsza przyszlosc dziecku c 12 tematyka finanso c 12 dlaczego warto byc przedsiebiorca w jaki sposob otworzyc pierwsza firme we wlasnym zyciu w jaki sposob mozemy wziac sie za zakladanie firmy jak mozemy tak naprawde sie wzbogacic w jaki sposob mozna zabrac sie za zakladanie firmy c 13 tematyka finanso c 13 w jaki sposob zadbac o wyglad swojego domu z jakich powodow codziennie bankrutuja biznesy w jaki sposob odniesc sukces w interesach na co zwrocic uwage w czasie kupna samochodu na kredyt co robic aby miec dochodowa firme c 14 tematyka finanso c 14 poszukujemy interesujacych interesow w co tak naprawde warto w dzisiejszych czasach inwestowac jakie rodzaje biznesow sa obecnie godne naszej uwagi bez ekonomii nie ma mozliwosci generowac finansow jak mozna byc nieco bardziej niezalezni finansowo c 15 tematyka finanso c 15 ekonomia pozwala rozwijac sie biznesowi i finasom w co zainwestowac swoje pieniadze ekonomia na studiach sposoby gospodarowania zasobami lokaty bankowe c 16 tematyka finanso c 16 spotkania biznesowe moj e biznes made in china mam to jak w banku czyli bank a ryzyko programy partnerskie w restauracjach obiad z rabatem c 17 tematyka finanso c 17 mniej za kawe znizki w sklepach programy partnerskie w telefonii intymnosc pl skrypty pro c 18 tematyka finanso c 18 uti pl supermarket uslug internetowych program partnerski selkar ebrokerpartner pl ementor pl seomatik pl c 19 tematyka finanso c 19 prolink pl cpmprofit com zlote mysli katalogowanie pisanie tekstow dwa sposoby na zarobek c 20 tematyka finanso c 20 najwazniejsze cechy menadzera rola menadzera w przedsiebiorstwie kogo zatrudnic w firmie plan dzialania przedsiebiorstwa jak dziala reklama