Szukaj
Kategorie
    Ekonomia to w aktualnych czasach wyjątkowo ważna dziedzina, jaka rozwija w wyjątkowo dużym stopniu wszelkie podmioty biznesu, gospodarki, a więc i finansów. Jest to dziedzina w stosunku do jakiej ciągle wykonywane są różnorakie działania, które mają za zadanie spowodować, aby w poszczególnym kraju, regionie, sytuacja ekonomiczna ulegała ciągłej poprawie i rozwojowi, który stworzy możliwość rozwijać zarówno dział gospodarczy, przemysłowy, jak także ogólnie lokalny czy ogólnokrajowy biznes, jaki daje zyski finansowe jednostce i ogółowi. Jest to dziedzina, do której wlicza się również biznes i finanse, bo tak naprawdę tymi podmiotami ekonomia steruje w niezwykle dużym stopniu i to od niej w przypadku takiego typu podmiotów zależy, jak będzie przedstawiać się sytuacja w danym okresie. Jest to aktualnie dziedzina, jaka cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że każdego roku zwiększa się liczba osób, jaka chce uczyć się elementów ekonomi, czy również biznesu i finansów, by w przyszłości mieć możliwość po prostu lepiej prosperować na takim obszarze działania. Jak najbardziej trzeba kształcić się w tym kierunku, dlatego że to da szansę czerpać określone dobra, czy to finansowe, czy także inne wynikające z działu ekonomii. Jest to zatem dziedzina niesamowicie obszerna w swym zakresie działania.

Polska polityka w decyzjach na skalę światową

Decyzje polskich polityków nie mają jeszcze wpływu na politykę światową. Z drugiej strony jesteśmy krajem, który ma coraz większy potencjał gospodarczy. Przy takim tempie rozwoju gospodarczego w przeciągu najbliższych lat jesteśmy w stanie stać się jednym z ważniejszych krajów na arenie europejskiej. Na razie nie umiemy jeszcze politycznie wykorzystać tego faktu. Priorytety polskiej polityki, jak wspólne działania na rynku energetycznym w raz z państwami UE, nie są realizowane. W ten sposób nadal kupujemy energię od Rosjan znacznie drożej, niż Niemcy. Z drugiej stronie zaangażowanie polityczne w działania UE z polskiej strony jest bardzo silne. Priorytetem polskich działań politycznych powinno w znacznie większym stopniu stać się nastawienie na wpływanie na ruchy gospodarcze ze strony poszczególnych krajów UE. Chiny są coraz większą siłą polityczną, która chce kształtować między innymi politykę światową z jaką jesteśmy w stanie spotkać siew krajach arabskich. Polska ma bardzo dobre stosunki z Chinami, co jest olbrzymią szansą na wykorzystanie potencjału tego kraju również do rozwoju polskiej gospodarki. Gospodarka i działania polityczne w tej sferze powinny być priorytetem dla polskich polityków. Tylko w ten sposób możliwe jest, by w Polsce obywatele mogli żyć na takim poziomie, jaki jest standardem w większości krajów UE.

Skuteczne negocjacje

Każdy, kto choć raz miał okazję prowadzić firmę, bądź inne ważne stanowisko decyzyjne wie, że bardzo trudno podejmować rozmaite negocjacje. Często widzimy, jak kończą one się całkowitą klęską i brakiem zrozumienia i dobrej chęci.

Jak więc prowadzić negocjacje w biznesie tak, aby coś ugrać dla siebie? Na początku najlepiej postawić swoją ofertę jasno. Jeśli bowiem zaczniemy podejmować z naszym rozmówca jakieś skomplikowane manewry, może on pomyśleć, że planujemy wykorzystać go w jakiejś grze. Aby skutecznie negocjować trzeba też wiedzieć, kiedy zmienić swoje zdanie w negocjacjach. Przykładem może być chociażby negocjowanie warunków wynagrodzenia. Osoba podejmująca się pracy będzie chciała oczywiście jak najwyższe wynagrodzenie, jednakże musi wiedzieć, kiedy spuścić z tonu i pozwolić się troszkę przeciągnąć na stronę naszego partnera w negocjacjach. Nie warto, bowiem być upartym przez cały czas. Nasze stanowisko podczas negocjacji musi być elastyczne, aby zapewnić sobie komfort porozumiewania się z rozmówcą.

Pompowanie pieniędzy prosta droga do zguby

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z pokaźnym kryzysem strefy euro. Nastąpił on wyłącznie, dlatego, ponieważ Grecja, wchodząca w struktury strefy euro stała się niewypłacalna. Widzimy, więc dramatyczne ruchy rządów wielu państw polegające na tym, że pompuje się ogromne pieniądze w te oto gospodarki.

Wiadomo, że czasami jest konieczny dodatkowy zastrzyk gotówki. Jeśli jednak wspieramy kogoś potężnymi miliardami i jednocześnie ten ktoś nie potrafi dojść do siebie, staje się to powoli nieopłacalne i nieekonomiczne. Społeczeństwo ekonomiczne, bowiem musi być świadome tego, że jedynie swą ciężką pracą będzie umiało do pokaźnych efektów gospodarczych dojść. Jeśli zaś dane społeczeństwo żyje nad stan, w ogóle nie przejmując się ekonomią i wydatkami jego sytuacja będzie się stale pogarszać. Bardzo źle jest, jeśli państwo to jest wspomagane przez inne państwa finansowo. Wtedy, bowiem zostaje uśpiona wrodzona przedsiębiorczość społeczna, przez co będzie takiemu państwu bardzo ciężko wyjść z kryzysu. Z pewnością pożyczone miliardy nie zostaną oddane. Dlaczego więc bogaci mają tracić na rzecz biednych?

Droga pracownika do organizacji

Prowadząc swój biznes bardzo często potrzebujemy odpowiednich ludzi, którzy będą dla nas pracować. To, kogo wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas i od potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Odpowiednio przeprowadzony proces kadrowy jest najważniejszy w celu pozyskiwania odpowiednich ludzi.

Proces kadrowy to układ elementów, mających za zadanie pozyskanie pracowników, co przekłada się na realizacje celów, postawionych przez jednostkę organizacyjną. Jednym z ważniejszych czynników jest to, że przedsiębiorstwo posługuję się pracownikami, aby osiągnąć założone cele. Zatrudnieni ludzie dążą do wprowadzenia danych celów w życie firmy. Związek pracowników z przedsiębiorstwem jest określony zazwyczaj poprzez prawo pracy. Zanim jednak pracownik zwiążę się z organizacja przechodzi przez proces kadrowy. Każda organizacja dysponuje swoją strategią, w której wytyczone są zasadnicze kierunki działania organizacji jak i także uwzględnione są ogólne cele firmy na przyszłe lata. Planowanie zasobów ludzkich służy odpowiedniemu i ciągłemu zaspokojeniu potrzeb kadrowych. Występuję to na skutek czynników wewnętrznych jak i zewnętrznych. Rekrutacja jest fundamentem pozyskania odpowiedniego kandydata na wolny etat w firmie. Rekrutację stawia się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o pozyskanie nowego pracownika. Celem rekrutacji jest wyszukanie na rynku pracy odpowiedniej liczby kandydatów, z których będzie można przeprowadzić selekcję. Ostatecznym efektem odpowiedniej rekrutacji jest zbiór kandydatów, których doświadczenie, kwalifikacje i wykształcenie są najbardziej zbliżone do obecnie poszukiwanego pracownika. Dobór pracowników jest to proces, który działa w dwie strony. Przedsiębiorstwo podejmuję decyzje o zatrudnieniu najodpowiedniejszego kandydata, jak również kandydat podejmuję decyzję o powiązaniu się z organizacją w sposób formalny.

Dobór pracowników dokonuję się poprzez wybór kandydatów wybranych dzięki wcześniej przeprowadzonej rekrutacji. A zatem doskonałej selekcji wszystkich kandydatów na pracowników.

Lokata vs rachunek oszczędnościowy

W ostatnich czasach w ofertach wielu banków zauważyliśmy z pewnością pojawiające się ciągle reklamy kont oszczędnościowych. W związku z tym wiele osób zadaje sobie podstawowe pytanie, co jest lepsze – konto oszczędnościowe, czy też lokata.

Kiedyś, gdy oprocentowanie lokat sięgało nawet i 7 procent w skali roku, taka odpowiedź byłaby jednoznaczna. Dziś jednak, gdy wysokość lokaty to około 4 procent, sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Wprawdzie rachunek oszczędnościowy jest zwykle minimalnie mniej oprocentowany niż lokata, to i tak jest on dużo ciekawszym rozwiązaniem. Czemu bowiem klient ma zamrażać pieniądze na lokacie, skoro może je umieścić na rachunku oszczędnościowym, jednocześnie wypłacając je i wpłacając w dowolnej chwili. Taki rachunek w przypadku zbliżonej do lokaty wysokości oprocentowania jest dużo bardziej korzystny. Klient, bowiem może być dzięki niemu bardziej elastyczny, i w razie potrzeby może on bez szkód wypłacić część pieniążków z rachunku oszczędnościowego. Przy obecnych oprocentowaniach lokata to przeszłość.

strefa biznesu tematyka finanso prowadzenie dzialalnosci a kredyt poszukiwanie zrodel finansowania biznes i polityka w polsce dotacje z ue na biznes informacje na temat ebiznesu dla przedsiebiorcow c 2 tematyka finanso c 2 praca zdalna sprzedaz przez internet praca a macierzynstwo blogi tematyczne jako sposob na zarobek blog kulinarny c 3 tematyka finanso c 3 szanse rozwoju dzialalnosci duza konkurencja czy internet jest oplacalny dyskusje polityczne w sieci gazety jako opiniotworcze srodki przekazu politycznego c 4 tematyka finanso c 4 blogi i portale spolecznosciowe a polityka public relations prowadzony poprzez media informacje polityczne na portalach telewizja czyli podstawa przekazu politycznego mass media w ksztaltowaniu polityki c 5 tematyka finanso c 5 zmiana formuly prowadzenia gazet opartych o polityke stowarzyszenia i zwiazki a ich wplyw na polityke obserwacja zmian politycznych wplyw zmian politycznych na funkcjonowanie polski polska struktura polityczna c 6 tematyka finanso c 6 polska polityka w decyzjach na skale swiatowa skuteczne negocjacje pompowanie pieniedzy prosta droga do zguby droga pracownika do organizacji lokata vs rachunek oszczednosciowy c 7 tematyka finanso c 7 mfw studnia bez dna jak znalezc odpowiednia osobe do naszej firmy inflacja czyli smierc gospodarcza grecja chory czlowiek europy co dalej z euro c 8 tematyka finanso c 8 ekonomia czyli prawo popytu i podazy bitwa o pieniadze czyli dofinansowanie z ue klient nasz pan zlota zasada handlu konkurencja ozywczy oddech gospodarki kredyt hipoteczny sukces czy porazka c 9 tematyka finanso c 9 budzet panstwa czyli problem krotkiej koldry dwa podejscia do prowadzenia wlasnego biznesu nauczyc pracownika pracowac bezrobocie w teorii i praktyce biznes dla mlodych c 10 tematyka finanso c 10 popytowe teorie ekonomiczne kredyty konsumpcyjne pozyczki pojecie ekonomia jak przetrwac na rynku w dobie kryzysu uslugi przeprowadzkowe c 11 tematyka finanso c 11 solidne cv w poszukiwaniu pracy inwestujemy pieniedzy w sektorze mieszkaniowym poszukiwania agencji reklamowej wybor firmy wywozowej co zrobic aby zapewnic lepsza przyszlosc dziecku c 12 tematyka finanso c 12 dlaczego warto byc przedsiebiorca w jaki sposob otworzyc pierwsza firme we wlasnym zyciu w jaki sposob mozemy wziac sie za zakladanie firmy jak mozemy tak naprawde sie wzbogacic w jaki sposob mozna zabrac sie za zakladanie firmy c 13 tematyka finanso c 13 w jaki sposob zadbac o wyglad swojego domu z jakich powodow codziennie bankrutuja biznesy w jaki sposob odniesc sukces w interesach na co zwrocic uwage w czasie kupna samochodu na kredyt co robic aby miec dochodowa firme c 14 tematyka finanso c 14 poszukujemy interesujacych interesow w co tak naprawde warto w dzisiejszych czasach inwestowac jakie rodzaje biznesow sa obecnie godne naszej uwagi bez ekonomii nie ma mozliwosci generowac finansow jak mozna byc nieco bardziej niezalezni finansowo c 15 tematyka finanso c 15 ekonomia pozwala rozwijac sie biznesowi i finasom w co zainwestowac swoje pieniadze ekonomia na studiach sposoby gospodarowania zasobami lokaty bankowe c 16 tematyka finanso c 16 spotkania biznesowe moj e biznes made in china mam to jak w banku czyli bank a ryzyko programy partnerskie w restauracjach obiad z rabatem c 17 tematyka finanso c 17 mniej za kawe znizki w sklepach programy partnerskie w telefonii intymnosc pl skrypty pro c 18 tematyka finanso c 18 uti pl supermarket uslug internetowych program partnerski selkar ebrokerpartner pl ementor pl seomatik pl c 19 tematyka finanso c 19 prolink pl cpmprofit com zlote mysli katalogowanie pisanie tekstow dwa sposoby na zarobek c 20 tematyka finanso c 20 najwazniejsze cechy menadzera rola menadzera w przedsiebiorstwie kogo zatrudnic w firmie plan dzialania przedsiebiorstwa jak dziala reklama